Mūsu raksti
Kā tas sākās...
Kopīgas diskusijas par veselību, sportu, dzīves kvalitāti, traumām, cilvēku zināšanām un izvēlēm ir ierasta parādība mūsu komandā. Bet, lai rastos šis projekts un rakstu sadaļa, Lienei, Kristapam un Mārcim bija nepieciešama nedaudz traka un spontāna ideja doties 9 dienu velobraucienā pa Latviju. 808 kilometrus garajā ceļā un garajās stundās, kas tika pavadītas uz velosipēdiem, pilsētās, mežos un pļavās un, galvenokārt, garās sarunās, šī draugu kompānija nonāca pie atziņas, ka vēlas turpināt kopīgās diskusijas kopā ar plašāku publiku.
Veselības Vēstniecības bloga misija
Nodrošināt cilvēkiem viegli pieejamu, interesantu, gan uz pētījumiem, gan savu pieredzi balstītu saturu par dažādām ar veselību saistītām tēmām. Mēs vēlamies, lai cilvēki mums apkārt ir laimīgāki un veselīgāki. Tāpēc labprāt izzinām tēmas, kas saistītas ar fiziskām aktivitātēm, uzturu un dažādiem ikdienas paradumiem. Mēs esam šeit, lai stāstītu, diskutētu un palīdzētu gūt panākumus savas veselības uzlabošanā gan labos, gan mazāk veiksmīgos laikos.
Jaunākie raksti un ziņas
Par kursiem: Pirmā līmeņa IKN kursu mērķis ir apvienot nervu sistēmas un ķermeņa biomehānikas savstarpējo mijiedarbību muskulo-skeletālo sāpju ārstēšanā. Lai teorētiskās zināšanas varētu pielietot praksē, IKN piedāvā izmeklēšanas protokolu, kas sastāv no kustību analīzes un vingrinājumu progresijām, katram ķermeņa reģionam, kā arī konkrētu klīnisko gadījumu apskati. Kursos Jums ir iespēja paplašināt…
Cilvēka iegurņa pamatne ir viena no ikdienas slodzei visvairāk pakļautajām ķermeņa daļām. Ja lielie muskuļi mūsu ķermenī visbiežāk stiepjas pāri kauliem un locītavām, proti, tiem ir nosacīts atbalsts, iegurņa pamatnes muskuļi burtiski karājas gaisā. Tos var iztēloties kā batutu. Katrs solis, palēciens, pietupiens rada spiedienu uz iegurņa pamatni, kurai kā…
- All Post
- Raksti
- Uncategorized
- Ziņas
Katrs no mums savā dzīvē ir izjutis sāpes. Sāpju galvenais uzdevums ir signalizēt, ka ķermenī kaut kas nav kārtībā, un būtu jāveic izmaiņas konkrētā aktivitāte, vai, skatoties ilgtermiņā, ikdienas aktivitātēs/paradumos. Sāpes ir viens no cilvēka uzvedības maiņas mehānismiem. Šis mehānisms ir efektīvs signāls par to, ka kādā ķermeņa daļā ir problēma,…
Vēlamies paziņot, ka, sākot ar Jauno gadu (03.01.2022), Veselības Vēstniecības cenrādī būs izmaiņas ārstniecisko masāžu cenās. Ar jaunajām cenām varat iepazīties šeit:
Ar žokļa jeb temporomandibulārās locītavas disfunkciju saskaras 30% iedzīvotāju, taču šī problēma biežāk ir izplatīta sieviešu vidū. Tā būtiski ietekmē mūsu dzīves kvalitāti, bet tikai 3,6 – 7% iedzīvotāju meklē palīdzību un ārstē šo problēmu. Izlasot šo vārdu salikumu, pirmais speciālists, kurš ar šo problēmu varētu mums palīdzēt, noteikti nāk…
Nevienam nav noslēpums, ka viens no skaistākajiem periodiem sievietes dzīvē, ir bērniņa gaidības. Tomēr, lai vai cik skaisti tas būtu, zināms ir arī tas, ka šis laiks ir pamatīgu pārmaiņu, grūtību un izaicinājumu pilns. Ķermenis pārveidojas, sievieti ietekmējot emocionāli un arī fiziski. Deviņi mēneši šķiet ilgs laiks, bet tas paiet…
Hendlings ir viena no Bobata metodes sastāvdaļām, ko 20 gs. četrdesmito gadu beigās izveidoja fizioterapeite Berta Bobata un neirofiziologs Karels Bobats. Par hendlingu sauc apzinātu un plānveidīgu mūsu roku darbu ar bērnu – celšana, turēšana, nešana, ģērbšana, autiņbiksīšu nomaiņa u.c. ikdienā veicamās darbības. Tā kā tikko piedzimušam bērnam viena puse…
Jaunnedēļ atzīmēsim Vispasaules Fizioterapijas dienu un tās ietvaros piedāvājam skolēniem BEZMAKSAS fizioterapeita konsultācijas. Pieteikties konsultācijai var zvanot uz Veselības Vēstniecības tālruni +371 20178000 Tiekamies 8. septembrī!Konsultāciju skaits ir ierobežots.
Viena no svarīgākajām lietām, atsākot mācības, ir pareiza skolas somas izvēle savam bērnam. Tā ir būtiska lieta, kas jāpārdomā, jo skolēns to izmantos katru dienu vesela mācību gada garumā. Sāksim ar to, ka priekš skolēna noteikti ir jāizvēlas mugursoma, jeb soma, kas tiek likta uz abiem pleciem. Ja tā ir…
Internacionālās Sāpju izpētes asociācijas (IASP) definīcija par sāpēm skan šādi: „Sāpes ir nepatīkamas sajūtas un emocijas, kas saistītas ar reālu vai potenciālu audu bojājumu vai arī tiek aprakstīts kā šāds bojājums. Tās vienmēr ir subjektīvas sajūtas.” Sāpes ir ļoti vajadzīgs un noderīgs organisma aizsargmehānisms. Taču katram cilvēkam sāpju izpratne ir…
Pirmā prasme dzīvē, kuru mēs apgūstam, ir elpošana. Tikko piedzimis bērns vēl neprot runāt, staigāt, taču prot elpot. Elpošana ir nepārtraukts process organismā, kas mūs pavada no pirmās līdz pat pēdējai dienai. It kā tik pašsaprotama, tik vienkārša, tik automātiska. Taču, vai uz jautājumu: „Vai TU elpo pareizi un efektīvi?”,…