MŪSU PAKALPOJUMI

Šajā sadaļā atradīsiet informāciju par mūsu centra speciālistu sniegtajiem pakalpojumiem – kādās situācijās viņi Jums noteikti spēj palīdzēt, kas būtu jāzina, ierodoties uz pirmo vizīti un ko sagaidīt no katra apmeklējuma.

Jebkuru neskaidrību gadījumā, vienmēr papildus informāciju varat iegūt, zvanot uz mūsu administrāciju +37120178000, kur varēsiet saņemt atbildes uz visiem jautājumiem.

Fizioterapeita konsultācija ir pirmā tikšanās ar terapeitu. Vispirms terapeits ievāks sūdzību anamnēzi, jeb vēsturi, tāpēc, lai saruna notiktu raitāk, jau pirms došanās uz konsultāciju pacients var padomāt atbildes uz būtiskākajiem jautājumiem:
  • Cik sen sāpes ir paradījušās?
  • Vai ir kāds ietekmējošais faktors, kā rezultātā trauma parādījusies?
  • Vai pirmo reiz šāda tipa sūdzības?
  • Kas ir tas kas pastiprina vai samazina sāpes?
  • Kā arī jāņem vēra ka jebkura iepriekšējā trauma vai sāpju epizode var uzvedināt terapeitu uz pareizā ceļa, sāpju cēloņa noteikšanā, tāpēc padomājam kārtīgi arī par iepriekšējām sūdzībām.
Konsultācijas laikā tiek veikta pacienta funkcionālā stāvokļa izmeklēšana, līdz ar to jebkādi iepriekšējie izmeklējumi, kas jau ir veikti, noteikti jāņem līdzi. Izmeklēšanā tiks novērtēta cilvēka stāja, locītavu kustību apjoms, muskulatūras spēks, ka arī kustības un muskuļu kontrakcijas kvalitāte. Jāņem vērā, ka fizioterapeits var lūgt Jums novilkt virsdrēbes, lai objektīvāk izvērtētu ķermeņa stājas orientierus. Kā arī izvērtēšanas laikā fizioterapeits veic audu palpāciju, kas prasa fizisku pieskārienu. Daži testi, spiedieni varētu būt sāpīgi, bet tas ir normāli un nedrīkst kautrēties konsultācijas laikā terapeitam izteikt savas sajūtas, bažas, satraukumus par konsultācijas norisi. Konsultācijas beigās terapeits izvirzīs mērķus, kuru sasniegšana varētu mazināt vai izārstēt sūdzības un kopā ar pacientu tiks izveidot terapijas plāns, kā šos mērķus iespējams sasniegt. Jārēķinās, ka atnākot uz konsultāciju Jūs apņematies paši piedalīties savā ārstniecības procesā un terapeits tikai palīdz Jums izpildīt un nenovirzīties no terapijas plāna. Tā izpilde ir tikai un vienīgi paša cilvēka rokās. Jums tiks uzdoti mājas uzdevumi, kurus nepieciešams veikt, terapijas plāna efektīvai izpildei. Kopsavilkums: Sagatavojoties konsultācijai padomājam par pašreizējām sūdzībām, lai varētu atbildēt uz terapeita uzdotajiem jautājumiem par tām. Ņemam līdzi visus iepriekš veiktos medicīniskos izmeklējumus, kas ir pieejami. Izvēlamies atbilstošu apģērbu – tam ir nozīme, lai jums tajā ir ērti un tas neierobežo kustību, kā arī terapijas nodrošinājuma nepieciešamības gadījumā viegli novelkamam (lokāla zonas apskate, kinezioteips, fizikālas procedūras aplikācija u.c.). Rēķinamies ar to ka tiks uzdoti mājasdarbi, kas būs jāpilda pašam.

Masāžas laikā uzlabojas nervu sistēmas darbība, uzlabojas ādas apasiņošana, tādējādi sekmējot ādas elpošanu. Tāpat tiek atslābināti pārslogoti muskuļi, kas mazina galvas un ķermeņa sāpes, uzlabo šūnu vielmaiņas procesu un limfas atteci. Masāža labvēlīgi ietekmē arī mugurkaula, locītavu un saišu sistēmu.

Atkārtota konsultācija lielākoties tiek norunāta pirmreizējās konsultācijas laikā. Atkārtotā konsultācijā terapeits atkārtoti izvērtē cilvēka ķermeni tā pat kā pirmreizējā konsultācijā un salīdzina iegūtos rezultātus, kopā ar pacientu izanalizē vai iepriekš uzstādītie mērķi ir sasniegti, vai terapijas procesam ir vēlamā dinamika gan no pacienta, gan terapeita skatu punkta. Konsultācijas beigās tiek izrunāta tālākā terapijas procesa plānošana – ja sūdzības ir izārstētas, tad tiek runāts par profilaktisko darbību turpināšanu, lai pacientam sūdzības vairs neatgrieztos, savukārt, ja līdz atkārtotai konsultācijai nav izdevies izārstēt problēmu, tad tiek lemts par tālāka terapijas procesa maiņu (papildus izmeklējumi, citi speciālisti, citas terapijas metodes, vai varbūt mainīt terapijas mērķus, ja tie ir sasniegti, bet sūdzības nav mazinājušās).

Tā ir viena no metodēm, kuru terapeits var piedāvāt pacientam, lai risinātu viņa problēmu. Vingrošana ir kustību terapija, kas rekomendēta gadījumos, kad terapijas mērķu sasniegšanai nepieciešamas uzlabot konkrētu muskuļu grupu spēku, uzlabot struktūru slodzes toleranci, atjaunot normālu muskuļu garumu, koriģēt esošās vai apgūt jaunas kustību īpatnības. 

Nodarbības laikā cilvēks iepazīst savu ķermeni. Ar kustībām (vingrojumiem) tiek atgrieztas vai uzlabotas cilvēka funkcionālās spējas vai specifiskā iemaņas, lai uzlabotu vispārējo veselības stāvokli. Vingrošanas intensitāte tiek pieskaņota katram pacientam individuāli, ņemot vēra viņa sūdzības, pašreizējo funkcionālo stāvokli un darba spējas, līdz ar to nav pamata satraukumam par to, ka vingrošana varētu būt par grūtu vai ka sūdzības varētu neļaut spēt vingrot.

Fizioterapeita arsenālā esošo metožu klāsts ir ļoti plašs un to limitē tikai tas, cik katrs terapeits pats var atrast laiku un līdzekļus, lai apgūtu jaunas metodes no milzīgā piedāvājumu klāsta. Atsevišķa metodes, kuras terapeits ir apguvis un praktizē, var pielietot tikai individuālos apstākļos un strādājot kabinetā uz kušetes. Šajās metodēs, galvenokārt, ietilpst manuālā terapija, locītavas kustību apjoma izstrāde, trigerpunktu išemizācija, rētaudu mobilizācija u.c. Šo metožu pielietošanas nepieciešamību un norisi terapeits izklāsta pacientam konsultācijas beigās un piedāvā kā daļu no terapijas plāna.

Metode, ko terapijas procesā terapeits var piedāvāt kombinācijā ar citām ārstēšanas metodēm, jo pati par sevi šī ir pasīva metode, kas var palīdzēt mazināt cilvēka sūdzības, bet viena pati nepalīdz ārstēt problēmas cēloni. Kinezioloģiskais teips, jeb vienkārši teips ir kokvilnas materiāla lenta ar akrila līmi. Kinezioloģiskās teipošanas metodē šis teips tiek uzlīmēts uz ādas, pirms tam to dezinficējot un ideālā variantā atbrīvojoties no apmatojuma. Aplikācijas veidu izvēlas terapeits atkarība no pacienta sūdzībām. Teips var palīdzēt, lai uzlabotu locītavu stabilitāti, mazinātu muskuļu saspringumu vai stimulētu to funkciju, mazina hematomas (zilumus), stimulē limfātiskās sistēmas funkciju (mazinot tūsku), uzlabot rētaudu mobilitāti.