fbpx

Veselības Vēstniecība

Liene Jirgensone

Sertificēta Fizioterapeite/ Centra Vadītāja

Plēšot sevi vai uz pusēm, Liene bērnību pavadīja apmeklējot volejbola treniņus, cepot kūkas, dziedot ansamblī un tam visam pa vidu, paspēja pabeigt arī mūzikas skolas vijoles klasi.  Tā kā vijoles skolotāja ļoti uztraucās, lai garie un trauslie pirksti netiktu satraumēti, tad nereti sportot nācās nedaudz „pa kluso”, jo būdama maza ūdenszāle, Liene mierā nosēdēt neprata. Mēģinot balansēt starp savām daudzajām interesēm, kādai konkrētai sportiskai aktivitātei profesionāli pievērsties nesanāca, tāpēc darīja visu un „pa druskai”. Iespējams, tieši tapēc šobrīd Lienes prasmes dažādos sporta veidos var apzīmēt tā: viņa prot visu vai arī neprot neko (atkarīgs no tā, ar ko salīdzina).

Arī šobrīd brīvajā laikā Lienei galvenais ir kustēties. Vai tas būtu velobrauciens, pārgājiens, pludmales volejbola spēlēšana, boksa treniņš  vai vienkārši pastaiga, kustība un svaigs gaiss palīdz Lienei atjaunot savus spēkus gan fiziski, gan morāli.

Sastapšanās ar fizioterapiju notika jau agrā bērnībā, kad regulāri nācās braukt uz sanatoriju “ārstēt kaulus”. No sporta stundām bija atbrīvojums, taču tas neliedza tajās piedalīties. Atmiņā palikusi epizode, kad sporta skolotāja bija aizmirsusi par “atbrīvojumu no sporta” un pēc stundas pienāca un aicināja braukt uz rajona sacensībām par ko bija liels prieks, bet tad kāds atgādināja, ka Liene nedrīkst sportot, tapēc sacensības, diemžēl, izpalika.

Profesijas izvēlē par labu nospēlēja fakts, ka pati, eksperimentālā kārtā mainot dzīvesveida paradumus, bija pamanījusi pozitīvu efektu uz savu pašsajūtu un gribēja kādreiz spēt palīdzēt citiem šajos jautājumos. Vilināja arī tas, ka profesija neliek darba dienas pavadīt, ilgstoši sēžot ofisa krēslā.

  • Publikācijas žurnālā “EJ” 2017.gada rudens numurā “Fizioterapeit, ko tu dari?” un 2018.gada vasaras numurā “Iesprostots pagriezienā”.
  • 2015. – 2017. gads Lietišķās Kinezioloģijas skola VOKS
  • 2015.gadā ar savu prezentāciju piedalījusies RSU Autumn Rehabilitation day konferencē
  • 2015. gadā iegūts Fizioterapeita sertifikāts
  • 2015. gadā RSU Rehabilitācijas fakultātē iegūts bakalaura grāds veselības aprūpē un fizioterapeita kvalifikācija
  • 2013. – 2014. gadā izieti Medical Taping Conception for Physiotherapists Basic un Advance līmeņi
  • Latvijas Fizioterapeitu asociācijas biedrs