fbpx

Veselības Vēstniecība

Mārtiņš Kacens

Sertificēts Fizioterapeits

Mārtiņš vienmēr ir bijis enerģisks, aktīvs un ar interesi par sportu. Bērnībā labprāt gājis tētim līdzi uz basketbola treniņiem, kur savā nodabā dzenājis bumbu. Pagalmā spēlējis visas sporta spēles pēc kārtas un, sākoties skolai, sāka trenēties futbolā. Mīļāki izrādījās krosiņi un fiziskās sagatavotības treniņi, tāpēc vēlāk futbols tika nomainīts pret vieglatlētiku, kur lielās slodzes rezultātā tika gūta trauma un līdz ar to vidusskolā nopietni treniņi arī beidzās.

Šobrīd brīvais laiks tiek pavadīts esot kustībā: darba dienu vakaros – skrienot, brīvdienās – ejot pārgājienos, izbraucot ar velosipēdu vai nodarbojoties ar klinšu kāpšanu. Ja ārā līst lietus un negribas nekur doties, tiek lasītas grāmatas, visbiežāk autobiogrāfijas, vai skatītas filmas, iecienītākais žanrs ir zinātniskā fantastika. Mārtiņam patīk piedzīvojumi un izaicinājumi, tāpēc viņš piedalās dažādās piedzīvojumu sacensībās un skrien ultra garas distances kalnos. 

Profesijas izvēle bija viegla. Uzreiz bija skaidrs, ka biroja darbs nederēs, jo visu dienu pie datora Mārtiņš nespēj nosēdēt, kā arī skolas laikā praktiskie darbi ir padevušies labāk nekā teorētiskie, tāpēc fizioterapeita profesija likās ļoti piemērota – vienmēr jābūt kustībā un jādomā kā praktiski pielietot zināšanas katram no pacientam.

  • “Introduction to Motivational Interviewing in Rehabilitation settings” Haapsalu, Igaunija 2019 Denise Ernst

  • Apmacības seminārs – Diafragmas cilvēka ķermenī Riga, Latvia 2019 Artūrs Ivuškāns

  • Integrated Muscle Testing and Palpation, Londona, Anglija 2019 Thomas Wells

  • Apmeklēta 10TH BALTIC SCIENTIFIC CONFERENCE MULTIPLICITY OF SPORTS SCIENCE IN PRACTICE Rīga, Latvia 2018
  • Level One, Two & Three NeuroKinetic Therapy® corrective movement system, 2018-2019, Londonā un Amsterdamā
  • Pamatkurss Propioceptīvā neuromuskulārā facilitācija (PNF), Haapsalu, Igaunija 2018,   Peter Hodulov
  • Teipošanas kursi ”Medical Taping Concept for Physiotherapists” + ADVANCED, 2015-2016, Mareks Osovskis