LAURA KUPČA

SERTIFICĒTA FIZIOTERAPEITE

Lauras bērnības dienu vistiešākais raksturojums būtu – dzīvsudrabs, ūdenszāle, jo šito mazo spridzekli uz vietas noturēt bija teju neiespējamā misija. Tādēļ no 2,5 gadu vecuma tika aizsūtīta uz sporta vingrošanu, lai enerģija tiktu iztērēta. Pieaugot, pieauga arī radziņi, līdz ar to pusaudžu gados notika sporta maiņa uz – daiļslidošanu, vēlāk pat izveidojot sinhronās daiļslidošanas komandu un pārstāvot Latviju pasaules čempionātā. Līdz ar sporta veida maiņu, bija piezagušās muguras sāpes – kā rezultātā tika meklēts fizioterapeits, un iedvesmojoties no rehabilitācijas procesa, jau no 16 gadu vecuma skaidri zināja savu profesijas izvēli!

Uzsākot mācības RSU, bija jāpalauza galva, kur izlikt enerģiju un veselīgi atgūties no lielā mācību apjoma mācīšanās. Tā kā Laurai krampis jau ielikts tā teikt “šūpulītī” , tad augstskolas laikā Laura uzsāka dalību sava tēta izveidotajā virves vilkšanas klubā “Velkonis” un arī ar šo sporta veidu tiekot līdz dalībai pasaules čempionātā. Kaut arī vizuāli nepateiksi, ka Laura bijusi virves vilcēja, te lieliski iederētos sakāmvārds – “Mazs cinītis gāž lielu vezumu”

Būt kustībā – tas ir Lauras dzīves moto! Šobrīd gan brīvajā laikā Laura aktīvi apmeklē svaru zāli, dodas garākos izbraucienos ar velosipēdu, vai dodas pastaigā gar jūru. Ja slinkums ir ņēmis virsroku, tad Lauru noteikti var sastapt arī virtuvē šiverējot pie plīts, jo cept kūkas un šmorēt sautējumu, ir vislabākā meditācija. Un žokļa kustības taču arī ir daļa no ķermeņa izkustēšanās!

  • 2020. gads Physiotherapy Management of Temporomandibular Disorders course (Londona)
  • 2019.- 2020. gads “Mulligan manual therapy concept” – spinal manual therapy & upper and lower quadrant“
  • 2019. gads The Redcord Education program “Neurac 1” – sertifikāts Neurac 1
  • 2018.-2021. gadā aktīva dalība ORTO, Vivendi un Ievu kalns Fizio rīkotajos semināros
  • 2018. gadā dalība “10th International Baltic Sports Medicine Congress”
  • 2018. gadā RSU Rehabilitācijas fakultātē iegūts bakalaura grāds veselības aprūpē un fizioterapeita kvalifikācija
  • 2015. – 2016. gadā izieti “K – Taping” kinezioloģiskās un limfodrenāžas teipošanas kursi
  • Latvijas Fizioterapeitu asociācijas biedrs